ماشین آلات نظافت صنعتی مانند اسکرابر ، دارای چه ویژگی هایی است؟

ماشین آلات نظافت صنعتی مانند اسکرابر ، دارای چه ویژگی هایی است؟

شرکت فلامک ماشین

شرکت فلامک ماشین با هدف آشنا نمودن مدیران و مسئولین سازمانها به استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی و بهداشت محیط کار ، در سال 1373 تاسیس گردید. در جهت انتخاب بهترین تولیدکنندگان اینگونه دستگاهها، با کلیه تولیدکنندگان اروپایی تماس و ضمن حضور در محل این کارخانجات، کیفیت و قیمت این محصولات مورد بررسی دقیق قرار گرفت و در نهایت، کمپانی IPC Group بزرگترین مجموعه تولید کنندگان انواع دستگاهها و تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی , انتخاب گردید .

در حال حاضر و با توجه به نیاز بازار ایران، این شرکت محصولات سه کمپانی Gansow,Soteco وPortotecnica  را در ایران عرضه و متعهد ارائه خدمات پس از فروش محصولات آنان می باشد.

شرکت فلامک ماشین در حال حاضر با شرکت های مشروحه ذیل همکاری دارد و کلیه امور فروش و خدمات بعد از فروش محصولاتشان را برعهده دارد.

IPC Gansow

تولید کننده انواع دستگاههای زمین شوی و جاروی صنعتی

این شرکت از ادغام سه کمپانی ، Gansow آلمان تولید کننده دستگاههای سنگین زمین شوی و جاروی صنعتی ،Teknova ایتالیا تولید کننده انواع دستگاههای نیمه سنگین ، Floor ایتالیا تولید کننده انواع دستگاههای سبک زمین شوی صنعتی، بوجود آمده و در حال حاضر یکی از بزرگترین کمپانی تولید کننده انواع (سبک ، نیمه سنگین و سنگین ) دستگاههای زمین شوی و جاروی صنعتی در اروپا می باشد.

IPC Soteco

تولید کننده انواع جاروبرقی ، مکنده های آب و خاک و مکنده های صنعتی توربینی .

IPC Portotecnica

تولید کننده انواع واترجت سرد و گرم و بخارشوی صنعتی

اقداماتی که برای نظافت محیطهای بزرگ، صنعتی و تجاری انجام میگیرد و در آن از دستگاههای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده میشود، نظافت صنعتی نام دارد. انواع دستگاههای نظافت صنعتی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به دستگاه سکرابر، واترجت، بخارشوی، سوییپر و مکنده صنعتی اشاره نمود.

اسکرابر:

اسکرابرهای فلامک ماشین در مدل های مختلف و متنوع قابل عرضه هستند. دستگاههای اسکرابر فلامک ماشین بالغ بر 26 نوع دستگاه را شامل میشود. این دستگاههای نظافت مکانیزه که برای شستشو و نظافت کف به کار میروند. به طور کلی به دو دسته اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار تقسیم میشوند.

اجزای اصلی زمین شوی صنعتی شامل برس ، تی ، موتور مکنده، موتور جلو برنده و مخازن آب تمیز و کثیف است. عرض شستشوی اسکرابرهای دستی یا به عبارت دیگر پهنای برس آنها، بین 350- 1050 میلی متر است و عرض خشک کنی آنها در محدوده 450-1100 میلی متر است که این عدد نشان دهنده پهنای تی در زمین شوی صنعتی است. راندمان کاری مفید زمین شوی دستی فلامک ماشین بین 1300- 4725 متر مربع بر ساعت است. گنجایش مخزن آب تمیز از 16 تا 105 و گنجایش مخزن آب کثیف از 19 تا 200 لیتر میباشد. سرعت چرخش برس عددی بین 180- 215 است و تعداد آن یک یا دو عدد میباشد. در نهایت سرعت اسکرابرهای دستی میتواند بین 5/3-5/4 کیلومتر بر ساعت باشد.

سوییپر:

سوییپر نوعی از دستگاههای نظافت صنعتی شرکت فلامک ماشین است که برای جارو کردن و جمع آوری زباله ها کاربرد دارد. سوییپر های فلامک ماشین در دو نوع دستی و سرنشین دار وجود دارد. حجم زباله ای که سوییپر میتواند حمل کند بستگی به ابعاد دستگاه و حجم مخزن زباله آن دارد. این عدد در سوییپرهای دستی و کوچک از 35 تا 50 لیتر و برای سوییپر های بزرگ و با راننده از 70 تا 500 لیتر متغیر میباشد. سرعت دستگاههای سوییپر دستی 5/3 کیلومتر بر ساعت است در حالی که سوییپر سرنشین دار میتواند با سرعتی بین 6-5/10 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
از دیگر مشخصات فنی دستگاههای سوییپر میتوان به نیروی محرکه آن اشاره نمود. نیروی محرکه ماشین سوییپر میتواند از نوع باطری ، بنزینی، گازوییل، گازسوز یا دوگانه سوز باشد. موتورهای استفاده شده در این دستگاه میتواند موتور برس، موتور رانش و جک برس را شامل گردد. به علاوه همه انواع سوییپر دارای بردهای الکترونیکی برای امکان برنامه ریزی هستند.

مکنده صنعتی و نیمه صنعتی:

مکنده صنعتی و نیمه صنعتی فلامک ماشین دستگاهی است که به منظور جمع آوری زباله و نظافت صنعتی طراحی شده است و در 8 مدل مختلف قابل عرضه میباشد.

واترجت صنعتی:

واترجت صنعتی دستگاهیست که با فشار آب نظافت انجام میدهد. یکی از ویژگیهای مهم در واترجت آب گرم فلامک ماشین، محکم و غیر قابل نفوذ بودن آن است که موجب میشود تا به کارگیری آن در محیطهای صنعتی بدون مشکل انجام گیرد. به علاوه دستگاه واترجت آب گرم، راندمان کاری بالایی دارد و با قدرت و فشار بالای آب خروجی، تمامی آلودگیهای سطحی را به راحتی تمیز میکند.

بخارشوی صنعتی:

بخارشوی صنعتی برای انجام نظافت از قدرت بخار استفاده میکند. علت پررنگ تر شدن استفاده از دستگاه بخارشوی در نظافت این است که دستگاه بخارشوی قادر است محیط را در عینه اینکه نظافت کند آن را هم ضد عفونی کند. خاصیت ضد عفونی کردن با استفاده از دستگاه بخارشوی امتیاز بالایی برای این دستگاه محسوب می شود چرا که بخارشوی قادر است فقط با استفاده از قدرت بخار محیط را نظافت کند و این امر سبب می شود که به محیط زیست آسیب کمتری وارد شود و از آب کمتری هم استفاده می گردد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *