مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام ویزای انگلیس

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام ویزای انگلیس

بدون شک انگلستان یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مسافرت و تحصیل است و دوستداران زیادی را در میان گردشگران و دانشجویان دارد. اما متأسفانه این محبوبیت دوطرفه نیست و بریتانیا به اتباع سایر کشورها با سخت‌گیری‌های فراوانی اجازه حضور می‌دهد. به همین دلیل همیشه سؤالاتی در مورد چگونگی گرفتن وقت سفارت انگلستان، مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای انگلیس، هزینه‌های ویزای انگلیس و… در ذهن‌ها وجود دارد. در این میان، شاید بیشترین سؤالات گردشگران و مسافران انگلیس، در مورد مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس باشد و کارشناسان سالیان سفر هم این نکته را تأیید کرده‌اند. در زیر به معرفی و توضیح در مورد این مدارک خواهیم پرداخت.

ویزای انگلیس

ثبت‌نام ویزاهای انگلیس به صورت آنلاین بوده و با توجه به بسته‌شدن سفارت انگلیس در تهران، باید در سایت شرکت VFS global که نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران است، انجام شود. برای این مرحله به مدارکی احتیاج است که در زیر آمده اند:

1-مدارک لازم برای ثبت‌نام اینترنتی ویزای انگلیس:

 • فرم فارسی درخواست وقت سفارت انگلیس
 • فایل اسکن‌شده صفحه اول پاسپورت (تمام رنگی و با کیفیت)
 • فایل اسکن‌شده دعوتنامه (در صورت داشتن دعوتنامه از یکی از بستگان درجه یک) به همراه فایل مدارک اقامتی شخصی که دعوتنامه را برای شما ارسال کرده است.

در صورت عدم وجود دعوتنامه، در این مرحله احتیاجی به برگه واچر هتل نیست. (در مورد این برگه هم توضیح داده خواهد شد.) نکته مهم در مورد فرم فارسی درخواست وقت سفارت انگلیس است که باید در تکمیل آن نهایت دقت را به کار بست و بهتر است که با مشورت با کارشناسان سالیان سفر از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری کنید.

اما پس از گرفتن وقت برای حضور در دفتر VFS global مدارک دیگری احتیاج هستند که باید به صورت حضوری به آن‌جا برده شوند. این مدارک که باید ترجمه آن‌ها را هم به همراه داشته باشید، مدارکی هستند که توسط سفارت انگلیس بررسی می‌شوند؛ پس از قبل نسبت به تکمیل و ترجمه آن‌ها اقدام کنید. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • اصل پاسپورت (توضیح: اعتبار پاسپورت باید 6 ماه بیشتر از مدت زمان سفر به انگلیس باشد.)
 • دو قطعه عکس 3.5 * 4.5 (توضیح: عکس‌ها باید رنگی و تمام‌رخ باشند.)
 • اصل و یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا برگه واچر هتل (توضیح: واچر هتل برگه‌ای‌ست که به منزله رزرو رسمی هتل در اروپاست و در صورت عدم وجود دعوتنامه، برای اخذ ویزای انگلیس الزامی‌ست. در صورت وجود دعوتنامه هم مدارک میزبان به این شرح مورد نیاز است: فیش حقوقی پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، سند ملکی یا اجاره‌نامه در انگلستان، آخرین برگ مالیاتی پرداخت‌شده، قبوض پرداختی مثل آب ، برق ، گاز.)
 • اصل و ترجمه سند ازدواج در صورت تأهل
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • برگه پرینت‌شده فرم درخواست وقت سفارت انگلیس و تأییدیه‌ای که سفارت انگلیس پیش از شروع مصاحبه به شما خواهد داد.
 • اصل و ترجمه گردش‌های حساب شخصی و جاری در 6 ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و… (توضیح: برای مدیران شرکت‌ها، ارائه ریزپرینت گردش مالی حساب شرکت هم الزامی‌ست.)
 • اصل و ترجمه سند ملکی و در صورت اجاره دادن ملک، اصل و ترجمه اجاره‌نامه موردنظر
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی (توضیح: یکی از مهم‌ترین مدارک همین مدارک شغلی هستند! لذا بهتر است که با مشورت‌گرفتن از مشاوران سالیان سفر، این مدارک را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید.) شامل: گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی با ذکر باحقوق یا بی‌حقوق بودن مرخصی، یکی از ‌مدارک: کارت پرسنلی، کارت مهندسی، کارت دانشجویی، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی و… ، بیمه 6 ماه گذشته و گواهی تأییدیه آن، فیش حقوقی 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت‌شده.

همان‌طور که گفته شد، این مدارک تنها مدارکی هستند که سفارت سخت‌گیر بریتانیا از شما خواهد داشت و لذا باید سعی کنید که کاملاً شفاف و بدون هرگونه ایرادی باشند. همچنین این مدارک باید مرتب و منظم در اختیار دفتر VFS global قرار بگیرند و بهتر است برای انسجام هر چه بیشتر آن‌ها از مشورت سالیان سفر استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *