هتل آپارتمان در مشهد
خانه » استخاره آنلاین ، استخاره با قرآن

استخاره آنلاین ، استخاره با قرآن

استخاره آنلاین ، استخاره ، استخاره آنلاین با قرآن ، استخاره با قرآن ، استخاره واقعی با قرآن ، استخاره آنلاین ، استخاره انلاین ، سایت استخاره آنلاین

مجله بهارنو در این بخش امکان استخاره با قرآن کریم را برای کاربران محترم بهارنو آماده کرده است که می توانید به صورت آنلاین استخاره بگیرید . برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با استخاره ابتدا مقدمه ای که درباره استخاره آماده کرده ایم را مطالعه کنید و سپس با روش صحیح بیان شده استخاره بگیرید .

استخاره آنلاین ، استخاره با قرآن

استخاره به معنی طلب خیر از خداوند است. یعنی انسان قبل از انجام کار به درگاه الهی دعا کند و از او در آن کار طلب خیر کند و از او بخواهد اگر این کار به خیر و صلاح اوست او را در انجام آن موفق کند و اسباب و مقدمات آن را مهیا کند و اگر به صلاح او نیست موفق بر انجام آن نشود.

یعنی استخاره یک دعاست و در این زمینه از امامان معصوم دعاهایی رسیده مانند دعای استخاره ی امام سجاد در صحیفه ی سجادیه. اما آنچه که امروزه به استخاره با قرآن مشهور است در واقع تفأل زدن به قرآن است که در این زمینه هم روایاتی هست (جلد 91 ، صفحه 232 بحارالانوار) و در مورد آن باید گفت که ابتدا وظیفه ی شخص این است که در مورد آن کاری که می خواهد استخاره کند تحقیق و مشورت کند اگر باز هم ته دل مکدر بود بر خداوند توکل کند و از خداوند طلب خیر در رجوع به قرآن کند و هر چه آمد عمل کند. البته این نكته را باید یاد آور شد كه به نظر تمامى علماى دین و صاحب نظران، استخاره از ادله شرعى نیست؛ یعنى، عمل بر طبق آن هیچ الزام دینى ندارد.

بنابراین مخالفت با استخاره اشكال شرعى ندارد. خصوصا كه اغلب استخاره‏ هاى مصطلحى كه مردم انجام می‏دهند، به مورد و به جا نیست؛ زیرا تا عقل و خرد و مشورت با افراد ذی‏صلاح است، نوبت به استخاره نمی‏رسد. از این رو اگر متقاضى استخاره در تضاد با یكى از احكام شرع و وظایف مكلف باشد، مسلما هیچ گونه اعتبارى ندارد؛ مانند این كه شخصى استخاره كند كه نماز بخواند یا نه و استخاره بد بیاید و یا استخاره كند كه كار حرامى را انجام دهد و خوب بیاید. از این رو استخاره در صورت تضاد با احكام شرعى هیچ اعتبارى ندارد. در صورت متضاد نبودن نیز عمل بر طبق آن واجب نیست.

براى به جا بودن استخاره، باید امور زیر را مورد ملاحظه قرار داد: 1- پیش از استخاره باید درباره خوبی‏ها، بدی‏ها، منافع و مضار كار مورد نظر فكر، تدبر، تعقل و سنجش صورت گیرد. 2- با افرادى كه در آن زمینه اطلاعات كافى دارند مشورت شود. 3- آن كار از امورى باشد كه انسان خودش می‏خواهد انجام دهد (مثلاً اگر به فلان سفر بروم، خوب است یا نه) نه این كه به نیت فال و پیش‏گویى باشد (مثلاً فردا در دادگاه تبرئه می‏شود یا نه و یا در امتحان قبول میشود یا نه؟). اگر شخصى تمام این مراحل را انجام داد و به نتیجه قاطعى نرسید و نتوانست تصمیم‏ گیرى كند، آن وقت نوبت مشورت با خداوند به شكل استخاره میرسد.

بهترین روش استخاره

هرگاه خواستی برای انجام کاری استخاره کنی ، اول وضو بگیر و سپس یک مرتبه سوره مبارکه حمد و سه مرتبه سوره مبارکه توحید را بخوان و سه مرتبه صلوات بفرست بر محمد و آل محمد (ص)، سپس دست خود را به سوی آسمان دراز کن و با حضور قلب بگو : ای خداوند دانای نهان و آشکار، ای خدای اگاه از عاقبت هر کار ، به حق محمد و آل محمد (ص)، آنچه که خیر است در این کار، بوسیله کتاب عزیزت برای من نشان فرما .

سپس با نیت خالص و اعتقاد کامل، قرآن را بگشای و آیه اول صفحه سمت راست را بخوان و نیت خود را از مفهوم آیه بیرون آور، به این معنی که اگر آیه رحمت و بشارت با وعده بهشت و جنت است ، انجام ان کار خیلی خوب است. با خیال راحت و توکل بر خدا ، انجام بده، که خداوند متعال خیر و خوشی را برای شما در انجام آن کار قرار داده است .

و اگر آیه عذاب و وعده جهنم و دوزخ است، انجام آن کار خیلی بد است، هرگز اقدام نکن، که جز گرفتاری و بدبختی برای شما چیزی حاصل نخواهد شد. و اگر نه آیه رحمت و نه ایه عذاب باشد، در این صورت میانه است ، می توانی آن کار را انجام دهی و می توانی انجام ندهی. برای راحتی شما عزیزان در این وبسایت ، ما به نظر خودمان ، نتیجه و جواب استخاره ها را از روی قران کریم انجام داده ایم، که با مراجعه به آن کمک شایانی برای شما، جهت دریافت جواب استخاره می شود . لازم به تذکر است که ما نظر و استنباط خودمان را از آیات در پنج موضوع بیان کرده ایم .

  • بسیار خوب است
  • خوب
  • بسیار بد
  • بد
  • میانه خوب است

به این امید که راه گشای شما عزیزان باشد . ولی تصمیم نهایی بستگی به درک و شناخت و نظر شخص شما از معنی آیات است .

بنا به روایتی از امام صادق، قبل از استخاره بهتر است :

سه مرتبه سوره اخلاص را بخوانید - سه مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد بفرستید - نیت کرده و بر روی استخاره می کنم کلیک کنید


استخاره می کنم


استخاره آنلاین

استخاره آنلاین ، استخاره ، استخاره آنلاین با قرآن ، استخاره با قرآن ، استخاره واقعی با قرآن ، استخاره آنلاین ، استخاره انلاین ، سایت استخاره آنلاین

حرف نخست کلمه ای که درباره آن خواب دیده اید:
الف ب پ ت ث ج چ ح خ د
ذ ر ز ژ س ش ص ض ط ظ ع
غ ف ق ک گ ل م ن و ه ی
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز